728 x 90

Popálili jste se na Bitcoine? Nepopalte se na marihuaně

Popálili jste se na Bitcoine? Nepopalte se na marihuaně

Spekulanti, kteří věřili, že z kryptomien se stanou milionáři, nebyly průkopníci a inovátoři, jen hledali extrémně snadnou a rychlou cestu jak zbohatnout. Až na pár specifických výjimek se jim to samozřejmě nepodařilo. Zbohatnout víte jen kombinací těžké práce a rozumných finančních rozhodnutí, ideálně dlouhodobým investováním. Důraz je na slově investovat, což je technický opak slova spekulovat. Nehledáte zlaté

Spekulanti, kteří věřili, že z kryptomien se stanou milionáři, nebyly průkopníci a inovátoři, jen hledali extrémně snadnou a rychlou cestu jak zbohatnout. Až na pár specifických výjimek se jim to samozřejmě nepodařilo.

Zbohatnout víte jen kombinací těžké práce a rozumných finančních rozhodnutí, ideálně dlouhodobým investováním. Důraz je na slově investovat, což je technický opak slova spekulovat. Nehledáte zlaté vejce, jehož hodnota vystřelí na stonásobek za týden, ale spokojíte se s dlouhodobým výnosem akciových trhů ve výši 9% ročně. Spoléháte se na anatocismus a dlouhodobý investiční horizont, tak si zajistíte výnos a snížíte riziko.

Spekulant, který se popálil například na kryptomene, či jiném zázračném pseudoriešení, se málokdy poučí. Naopak, hledá další stejně vysněný, lehký a nereálný způsob jak být ze dne na den miliardář.

A takto vznikl v Severní Americe marihuanový boom. V posledních letech mnohé americké státy povolily prodej marihuany. Bylo založených mnoho společností v tomto novém sektoru. Ať už jde o pěstitelů, prodejců nebo výzkumníků, spekulanti se hrnou do prakticky všeho, co se týká zelené rostliny.

Například kanadská společnost Tilray, která přišla na burzu jen v červenci, už stihla vyrůst o 500%. Aktuálně je celková hodnota společnosti 11 miliard dolarů při denních tržbách necelých 77 tisíc dolarů. Pro srovnání, síť supermarketů Macy ‘s má stejnou hodnotu při denních tržbách 70 milionů dolarů.

I když jde o velmi odlišné společnosti, nepoměr je neskutečný. Takové minibubliny tu byly, jsou a budou, dokud budou lidé hledat zkratky a utopické lehké řešení, tedy navždy. Jen si dejte pozor, abyste se do takové pasti nechytili také.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa