728 x 90

Piráti: Expertní panel k návrhu na legalizaci pěstování konopí pro vlastní potřebu

Piráti: Expertní panel k návrhu na legalizaci pěstování konopí pro vlastní potřebu

Piráti oslovili téměř tři desítky odborníků z vědecké obce, státní sféry i neziskového sektoru, kteří se odborně zabývají oblastmi souvisejícími s připravovaným návrhem na legalizaci pěstování konopí pro osobní potřebu. Od expertního panelu, který k návrhu na legalizaci pěstování konopí vznikl, si Piráti slibují identifikaci případných nedostatků materiálu a především dosažení konsensu mezi oslovenými odborníky.

Piráti oslovili téměř tři desítky odborníků z vědecké obce, státní sféry i neziskového sektoru, kteří se odborně zabývají oblastmi souvisejícími s připravovaným návrhem na legalizaci pěstování konopí pro osobní potřebu.

Od expertního panelu, který k návrhu na legalizaci pěstování konopí vznikl, si Piráti slibují identifikaci případných nedostatků materiálu a především dosažení konsensu mezi oslovenými odborníky. „Zmiňovaný expertní panel posoudí návrh zákona, který legalizuje pěstování malého množství konopí pro osobní potřebu s možností pro každého dospělého člověka si vypěstovat a sklidit až 5 rostlin konopí bez jakéhokoli trestního nebo jiného postihu. Cílem panelu je zohlednit názory odborníků na danou problematiku a společně najít všeobecně přijatelnou variantu regulace. Zároveň očekávám, že se odborníci vyjádří k rozšířeným obavám, že po legalizaci vzroste prevalence užívání konopí ve společnosti. Studie a statistiky ze zemí, kde již k nějaké formě regulace konopí došlo, totiž dokládají pravý opak,“ dodává poslanec Pirátů Tomáš Vymazal.

Expertní panel proběhne korespondenčně a jeho výsledky budou spolu s výsledky veřejné konzultace v druhé polovině října zveřejněny na webu ZDE.

Svou účast v panelu přislíbili tito vybraní odborníci a organizace:

doc. MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D., adiktolog a zároveň vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti
MUDr. Pavel Kubů z Mezinárodního institutu pro konopí a kanabinoidy
MUDr. Radovan Hřib z brněnského Centra pro léčbu bolesti (Fakultní Nemocnice sv. Anny)
Bc. Hana Gabrielová z Pacientského spolku pro léčbu konopím (KOPAC)
Dále experti z těchto organizací:

SANANIM, z.ú.
Společnost Podané ruce, o.p.s.
Drop In, o.p.s.
PROGRESSIVE, o.p.s.

Mezi oslovenými jsou ministr vnitra Jan Hamáček, ministr spravedlnosti JUDr. Jan Kněžínek, Ph.D., ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch nebo současná protidrogová koordinátorka Mgr. Jarmila Vedralová a další. Vedle expertního panelu stále probíhá veřejná online konzultace na webové adrese ZDE, kde se k návrhu může vyjádřit široká veřejnost.

2 comments
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

2 Comments

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa