728 x 90

Co se tak ježíš? Nejnovější domněnky tvrdí, že marihuanu pravděpodobně užíval i Ježíš

Co se tak ježíš? Nejnovější domněnky tvrdí, že marihuanu pravděpodobně užíval i Ježíš

Kontroverzní teorie obletěla svět teprve nedávno, ale odborníci se domnívají, že konopný olej využíval k léčení nejen Ježíš, ale i apoštolové. Lidí, kteří zavrhují užívání konopných výrobků, by tak bylo možné označit za nekřesťanských. Šéfredaktor High Times , David Bienenstock říká, že konopí bylo před 2 000 lety poměrně snadno dostupné, je tedy možné, ba pravděpodobné, že se

Kontroverzní teorie obletěla svět teprve nedávno, ale odborníci se domnívají, že konopný olej využíval k léčení nejen Ježíš, ale i apoštolové. Lidí, kteří zavrhují užívání konopných výrobků, by tak bylo možné označit za nekřesťanských.

Šéfredaktor High Times , David Bienenstock říká, že konopí bylo před 2 000 lety poměrně snadno dostupné, je tedy možné, ba pravděpodobné, že se využívalo k léčbě různých onemocnění. Bienenstock dodává, že v některých státech se konopný olej využívá ke zmírnění příznaků při různých potížích ještě i dnes, proč by tak tedy nemohlo být v éře, kdy po Zemi kráčel Ježíš a vykonával zázraky.

Čtěte také: Co se tak ježíš, možná Cannabis i Ježíš (Video)!

Odborníci dokonce našli i pasáž v Bibli, která by měla tuto teorii podporovat. Důkaz by se měl nacházet v knize Exodus 30: 22-25: “Dále Pán přikázal Mojžíšovi:” Vezmeš voňavé látky nejlepšího druhu: pět set šekelů nejjemnější myrhy a polovinu tohoto, tedy dvě stě padesát šekelů voňavé skořice a dvě stě padesát šekelů voňavého puškvorce, pět set šekelů kasie podle váhy svatyně a jeden hin olivového oleje. ”

“Ježíš uzdravující slepého” 12. století Katedrála Basiliky Svaté Marie Nouva di Monreale v Sicílii.

Součástí receptu je podle odborníků i záhadná rostlina s původním názvem q’aneh-bosm nebo keneh-bosm a historici věří, že šlo právě o konopí. K názoru historiků se přiklání i Chris Bennet, který se zabývá studiem dějin využívání této látky a o tomto tématu napsal dokonce už i několik knih. Ve svých dílech Bennet citoval i polskou odbornici Benetovú, která v roce 1936 napsala, že slovo “Kan” v překladu znamená “konopí” a slovo “bossem” lze přeložit jako “aromatický”.

Mnoho odborníků věří, že zmíněný pojem keneh-bossem je v překladu výtažek z kořene puškvorce, který se k léčbě různých obtíží využívá ještě i dnes, Bennet však trvá na tom, že jde o chybu v překladu a ve skutečnosti se hovoří o konopí.

Samozřejmě, teorie má i své odpůrce. Například Lytton John Musselman, který působí jako profesor botaniky tvrdí, že jde o puškvorec, jehož léčivé účinky se shodují se zázraky zmíněnými iv Bibli. Kromě toho, puškvorec se využívá i v Ajurvédské medicíně a na Srí Lance toto léčivo najdete téměř v každém obchodě s léčivy a lidé si ho dokonce pěstují i ​​doma.

Teorie má i svou humornou stránku a někteří tvrdí, že Ježíš přece chodil od dveří ke dveřím a potvrzuji od lidí vše, byl mírumilovný a miloval každého, což by podle některých dokázal pouze v případě, že užíval marihuanu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa