728 x 90

Dopoval, o triumf na Tour de France přišel. Nyní Američan obchoduje s marihuanou!

Dopoval, o triumf na Tour de France přišel. Nyní Američan obchoduje s marihuanou!

Před deseti lety vyhrál nejslavnější cyklistický závod Tour de France. Radost z prvenství mu však vydržela jen několik týdnů, v poslední etapě měl Američan Floyd Landis pozitivní dopingový test a o celkový triumf přišel. Teď se čtyřicetiletý jezdec vrhnul na úplně jiné odvětví – společně s Davidem Zabriskiem legálně obchodují s marihuanou. Na rozdíl od

Před deseti lety vyhrál nejslavnější cyklistický závod Tour de France. Radost z prvenství mu však vydržela jen několik týdnů, v poslední etapě měl Američan Floyd Landis pozitivní dopingový test a o celkový triumf přišel. Teď se čtyřicetiletý jezdec vrhnul na úplně jiné odvětví – společně s Davidem Zabriskiem legálně obchodují s marihuanou.

Na rozdíl od předchozího obřího skandálu na Staré dámě je tentokrát jejich aktivita legální. Někdejší kolegové Lance Armstronga z týmu US Postal Landis a Zabriskie podnikají v Denveru a Colorado je jedním z 23 států USA, kde je prodej konopí povolen. Nejen pro lékařské, ale i rekreační účely.

Americký cyklista v minulosti užíval konopné produkty ke zmírnění bolesti kyčle. „Jsem opravdu nadšený z nové etapy mého života. Konopný průmysl roste rychle a já mám to štěstí, že v něm působím. Terapeutické využití konopí nemůže být ignorováno. Musíme dát lidem bezpečnější alternativu,” citoval server cyclingweekly.co.uk Landise.

Ročně ve Spojených státech amerických utratí za marihuanu zhruba 40 miliard dolarů (960 miliard korun). Legálně však jen zlomek této sumy – asi 2,5 miliardy dolarů.

Floyd Landis buduje vlastní tým

Landis se přiznal k systematickému užívání dopingu v roce 2010 a podal žalobu na Armstronga, že také dopuje a zneužívá k tomu sponzorské peníze.

O tři roky později se Armstrong rovněž přiznal, přišel o sedm triumfů z Tour de France a s americkou vládou, jež byla hlavním sponzorem týmu US Postal, se dohodl na mimosoudním vyrovnání. Landis díky tomu inkasoval sumu 1,65 milionu dolarů.

A z ní chce nyní financovat profesionální cyklistický tým, stejně tak z příjmů ze své podnikatelské činnosti. V Coloradu má totiž Landis firmus produkty z konopí na zmírnění bolesti u sportovců s názvem Floyd’s of Leadville.

„Vím, že jsem cyklistické komunitě ublížil. Proto chci nyní výtěžky vrátit tam, kam patří, tedy věnovat je do rozvoje perspektivních jezdců,“ řekl listu Wall Street Journal.

Tým by se měl jmenovat stejně jako jeho obchod, má být registrován v Kanadě a mít od novésezony kontinentální licenci.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa