728 x 90

Chroničtí uživatelé silné marihuany pozor ! Může se vám zhoršit kvalita spermatu.

Chroničtí uživatelé silné marihuany pozor ! Může se vám zhoršit kvalita spermatu.

V americkém státě Washington mají od roku 2012 povoleno kouřit rekreačně marihuanu. Tamní andrology tak zajímalo, jak se konzumace této drogy podepisuje na zdraví spermií mužů. A i když kouřit drogu přestanou, její negativní účinky na zdraví spermatu přetrvávají. Kuřáci marihuany mají nejen menší objem ejakulátu a v něm méně spermií, ale také vyšší počet

V americkém státě Washington mají od roku 2012 povoleno kouřit rekreačně marihuanu. Tamní andrology tak zajímalo, jak se konzumace této drogy podepisuje na zdraví spermií mužů. A i když kouřit drogu přestanou, její negativní účinky na zdraví spermatu přetrvávají. Kuřáci marihuany mají nejen menší objem ejakulátu a v něm méně spermií, ale také vyšší počet poškozených spermií.
Muži, kteří konzumují marihuanu aspoň po část života, mají více abnormálně tvarovaných spermií v ejakulátu, koncentrace spermií ve spermatické tekutině je nižší a objem spermatu je také menší.

Čtěte také: Letem americkým světem: Jezte tyto potraviny, aby vaše opojení z THC bylo ještě vyšší

Kouření marihuany je tak u mužů možné vnímat jako výrazný rizikový faktor neplodnosti mužů.

„Lékaři by si měli plně uvědomovat negativní účinky kouření marihuany a zpravit o nich své pacienty. Marihuana byla legalizována v devíti státech USA, ale má negativní účinky na zdraví,“ tvrdí doktor Omer Raheem z Tulane University.

Legalizace marihuany sama o sobě není problémem. Kouření tabáku je také legální, a přitom velmi výrazně poškozuje plodnost mužů. Stejně tak nadměrná konzumace alkoholu. Problémem ale podle Raheema je, že je kouření marihuany často považováno za bezpečné a „bezpečnější“ než kouření tabáku. To však neplatí.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa