728 x 90

Mladíci chtěli ukrást marihuanu ze skleníku, postih hrozí i majiteli

Mladíci chtěli ukrást marihuanu ze skleníku, postih hrozí i majiteli

Nepovedenou krádež, která kromě zlodějů přivedla do potíží se zákonem i vyhlédnutou oběť, vyšetřují policisté v Příbrami. Dva mladíci tam chtěli ukrást marihuanu, majitel ji však měl dobře zabezpečenou. Nyní policie stíhá jak zloděje, tak i majitele rostlin. Mladíci ve věku 20 a 21 let si nejprve vyhlédli marihuanové políčko na Praze – západ. Když k

Nepovedenou krádež, která kromě zlodějů přivedla do potíží se zákonem i vyhlédnutou oběť, vyšetřují policisté v Příbrami. Dva mladíci tam chtěli ukrást marihuanu, majitel ji však měl dobře zabezpečenou. Nyní policie stíhá jak zloděje, tak i majitele rostlin.

Mladíci ve věku 20 a 21 let si nejprve vyhlédli marihuanové políčko na Praze – západ. Když k němu ale v pátek pod rouškou tmy přijeli, úroda již byla vesměs sklizená.

„Zapůjčeným autemproto odjeli do vesnice na Sedlčansku, zaparkovali nedaleko jednoho rodinného domua protože si hráli na profesionály, zamaskovali si obličejea do rukou vzali nářadí,“ popisuje mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

U plotu domu mladíci přestřihli pletivo a dostali se až ke skleníku, o kterém věděli, že v něm majitel také pěstuje konopí. Netušili však, že si na skleník instaloval alaram.

„Po jeho spuštění se dali zloději na útěk. Jeden z nich se při překonávání plotu poranil a nemohl ani řídit. Vozidlo proto zůstalo na místě odemčené. Uvnitř se nacházely doklady a část rostliny z předchozí krádeže,“ pokračovala Schindlová.

Policisté oba zloděje dopadli zhruba za hodinu, protože mladíci nepředpokládali, že by je majitel skleníku nahlásil. Pětapadesátiletý muž to ale udělal. Teď má kvůli pěstování konopí sám problém.

„Hájil se tím, že si rostlinu pěstoval pro léčebné účely, ani to však zákon neumožňuje. Další právní kvalifikace bude stanovena po znaleckém zkoumání zajištěných rostlin,“ řekla policejní mluvčí. Dodala, že mladíci jsou podezření z porušování domovní svobody.

1 comment
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

1 Comment

  • URL
    22. 12. 2018, 18:36

    … [Trackback]

    […] There you will find 13317 more Infos: hemphouse.cz/wp/2018/10/17/mladici-chteli-ukrast-marihuanu-ze-skleniku-postih-hrozi-i-majiteli/ […]

    REPLY

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa