728 x 90

Marihuana jde po středeční legalizaci na dračku!

Marihuana jde po středeční legalizaci na dračku!

Podle kanadské veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice CBC vyřídila provincie Ontario, jež provozuje online shop s drogou, pouze během středy objednávky 38 tisíc klientů. Další servery zaznamenávají až sto objednávek za minutu. Dospělí Kanaďané si nyní mohou koupit olej, semínka, listy a palice marihuany v množství 30 gramů. V zemi ale dál platí určitá omezení, jež se navíc mohou v jednotlivých provinciích mírně

Podle kanadské veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice CBC vyřídila provincie Ontario, jež provozuje online shop s drogou, pouze během středy objednávky 38 tisíc klientů. Další servery zaznamenávají až sto objednávek za minutu.

Dospělí Kanaďané si nyní mohou koupit olej, semínka, listy a palice marihuany v množství 30 gramů. V zemi ale dál platí určitá omezení, jež se navíc mohou v jednotlivých provinciích mírně lišit. Mimo jiné je nezákonné vlastnit více než 30 gramů drogy, pěstovat více než čtyři rostliny na domácnost nebo si drogu kupovat u neoprávněného dealera.

Příliš tvrdé tresty

Tresty za porušení těchto omezení jsou poměrně přísné. V některých případech hrozí odnětí svobody až na 14 let. Kritici ale namítají, že tresty jsou příliš tvrdé a neodpovídají obdobným prohřeškům u alkoholu.

Již před pěti lety drogu jako první na světě legalizovala Uruguay, částečně povolena je i v Portugalsku a Nizozemsku. Rekreační užívání konopí povolily také některé státy USA, mimo jiné Aljaška, Colorado, Kalifornie či Washington. Na federální úrovni v USA ovšem zůstává mezi nelegálními substancemi, jako jsou heroin, kokain či LSD.

1 comment
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

1 Comment

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa