728 x 90

Zákaz nových látek

Zákaz nových látek

Vláda zařadila na seznam psychotropních látek osm nových substancí. Opatření má pomoci v boji proti novým syntetickým drogám, které se v uplynulých týdnech objevily zejm. v Moravskoslezském kraji, kde po jejich užití zemřeli dva lidé. »Ty látky nemají žádné jiné terapeutické ani průmyslové využití, skutečně jde o nelegální drogy, ovšem nové. Je vidět, že drogový

Vláda zařadila na seznam psychotropních látek osm nových substancí. Opatření má pomoci v boji proti novým syntetickým drogám, které se v uplynulých týdnech objevily zejm. v Moravskoslezském kraji, kde po jejich užití zemřeli dva lidé.

»Ty látky nemají žádné jiné terapeutické ani průmyslové využití, skutečně jde o nelegální drogy, ovšem nové. Je vidět, že drogový trh se neustále vyvíjí, stále se vyvíjí nové typy drog a my na to musíme takto reagovat,« uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Čtěte také: Akademie věd ČR: Přední vědecké ústavy spojí síly ve výzkumu syntetických protilátek iBodies®

V Moravskoslezském kraji se už syntetickými cannabinoidy přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejích užití zemřeli. Policie v případu obvinila 12 lidí.

Nebezpečná droga vypadá jako sušená rostlinná hmota, která se podobá nadrcené marihuaně nebo rostlinnému koření. Jejich aroma je spíše bylinného charakteru a od aroma konopí se výrazně liší. Látky uživatelé nejčastěji kouří. Substance se ale vyskytují též v krystalické podobě a mohou být zaměňovány za jiné drogy jako pervitin či extáze.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa