728 x 90

Proč by americké prodejny marihuany měly napodobovat design a zázemí Apple Storů

Proč by americké prodejny marihuany měly napodobovat design a zázemí Apple Storů

Architektura a designový interiér Apple Storů vždy sloužily jako inspirativní prvky pro řadu firem z různých odvětví. Nově by se však tohoto trendu minimalistických prodejen, založených na prosklených částech, masivních stole nebo vysázené zeleni, měl chytit netradiční byznys, který rapidně roste v Severní Americe – legální prodej marihuany. Od doby, co se ve vybraných zemích

Architektura a designový interiér Apple Storů vždy sloužily jako inspirativní prvky pro řadu firem z různých odvětví. Nově by se však tohoto trendu minimalistických prodejen, založených na prosklených částech, masivních stole nebo vysázené zeleni, měl chytit netradiční byznys, který rapidně roste v Severní Americe – legální prodej marihuany.

Od doby, co se ve vybraných zemích Spojených států (a nově také v Kanadě) začala legalizovat marihuana k rekreačnímu užívání, začínají vznikat startupy, které tento segment podporují ze všech stran. Nejčastější je pravděpodobně rozvážka, do níž se – jak informuje sesterský server CzechCrunch – angažuje i například rapper Snoop Dogg.

Jak říká pro server Business Insider, marihuanové startupy by si měly osvojit způsob prodeje, jakým disponuje právě gigant z Cupertina. Veškeré marihuanové produkty (od klasických „sáčků“ po ubalené jointy, vaporizéry a další doplňky) by měly být nabízeny v decentním pojetí, založeném na tradičních barvách a jednoduchých křivkách.

Právě minimalismus v tomto odvětví dává podle Burggraeveho perfektní smysl. Jelikož se toto odvětví teprve rozvíjí, startupy si mohou všímat, co v ostatních tržních segmentech funguje. A zcela jednoznačně vede právě jednoduchost spojená s líbivým designem, kterou reprezentuje Apple (a samozřejmě i řada dalších).

Co se pak týče nabízený těchto produktů, ideálním místem pro tento sortiment by měl být v prostorách, které se podobají právě Apple Storům. Jednoduše řečeno: Apple Store bez iPhonů, Maců a Apple Watch, ale s jointy, pytlíčky a vaporizéry. Burggraeve navíc dodává, že by se zájem o marihuanu mohl znásobit až 25krát. Nehledě na to, že by to celému segmentu mohlo přinést miliardy dolarů.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa