728 x 90

Je třeba, abychom akceptovali konopí pro léčebné účely, řekl Babiš

Je třeba, abychom akceptovali konopí pro léčebné účely, řekl Babiš

Premiér Andrej Babiš iDNES.cz řekl, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připraví v řádu dnů návrh týkající se využívání konopí při léčbě. „Je třeba, abychom akceptovali konopí pro léčebné účely,“ prohlásil premiér. Měly by to podle něj akceptovat i zdravotní pojišťovny. Příliš však nesouhlasí s návrhem Pirátů, aby si lidé mohli pro vlastní potřebu bez postihu doma

Premiér Andrej Babiš iDNES.cz řekl, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připraví v řádu dnů návrh týkající se využívání konopí při léčbě. „Je třeba, abychom akceptovali konopí pro léčebné účely,“ prohlásil premiér. Měly by to podle něj akceptovat i zdravotní pojišťovny.

Příliš však nesouhlasí s návrhem Pirátů, aby si lidé mohli pro vlastní potřebu bez postihu doma vypěstoval, usušit a použít pro vlastní účely pět rostlin konopí. „O tom budeme vést debatu, to není dobrý nápad. Nechceme, aby naše děti měly takové pokušení,“ odvětil na dotaz iDNES.cz Babiš.

Čtěte také: Piráti získali podpisy poslanců více stran pro beztrestné pěstování konopí

Připustil, že zná rodiče, kteří mají nemocné děti, třeba s roztroušenou sklerózou, a nic jim nepomáhalo. Babiš řekl, že rodič udělá vše, aby zachránil své dítě, takže konopí někteří pěstují nelegálně.Konopí pomáhá při léčbě chronických bolestí lidem, u nichž normální léky nezabírají, používá se i u pacientů s rakovinou, AIDS či roztroušenou sklerózou. Léčebné konopí obsahuje až 30 procent psychoaktivní látky THC. Její požívání mimo léčebné účely je nyní v Česku nelegální.

Na premiéra se dopisem obrátil předseda Pirátů Ivan Bartošprávě kvůli tomu, zda by iniciativu jeho strany, k níž se zatím připojilo 37 poslanců, včetně dvou poslanců z Babišova hnutí ANO, podpořil.

Podle návrhu, pro který Piráti hledají podporu napříč stranami a tento týden ho podle Bartoše podají, by doma mohl člověk mít až 1250 gramů sušeného konopí a ven by si s sebou mohl vzít 30 gramů konopí nebo 6 gramů čistého kanabinoidu THC, látky vyskytující se v rostlinách konopí i v marihuaně. Kromě toho by mohl 30 gramů, které by si s sebou mohl vzít mimo obydlí, také někomu bezúplatně darovat.

„Je špatné kriminalizovat běžné chování. Na mnoho neduhů je to levný lék a myslím si, že je škoda, abychom ho lidem odpírali,“ uvedl šéf poslaneckého klubu STAN Jan Farský, který se také pod návrh podepsal. Jsou mezi nimi i dva poslanci ANO Adam Kalousa Barbora Kořanová.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa