728 x 90

Gruzie zpřísnila pravidla pro marihuanu. Kouření na veřejnosti zakázala, za reklamu hrozí tvrdší tresty

Gruzie zpřísnila pravidla pro marihuanu. Kouření na veřejnosti zakázala, za reklamu hrozí tvrdší tresty

Gruzínský parlament zpřísnil zákony legalizující užívání marihuany. Parlament v Tbilisi v závěrečném čtení novely zákona omezil kouření lehkých drog na veřejnosti a zpřísnil tresty na reklamu těchto výrobků. Gruzie patří, pokud jde o užívání marihuany, k nejliberálnějším zemím a donedávna plánovala osít konopím rozlehlá pole v nížinných oblastech. Parlament ale konopné plány zastavil. Novela zákona zakázala kouření marihuany na

Gruzínský parlament zpřísnil zákony legalizující užívání marihuany. Parlament v Tbilisi v závěrečném čtení novely zákona omezil kouření lehkých drog na veřejnosti a zpřísnil tresty na reklamu těchto výrobků.

Gruzie patří, pokud jde o užívání marihuany, k nejliberálnějším zemím a donedávna plánovala osít konopím rozlehlá pole v nížinných oblastech. Parlament ale konopné plány zastavil.

Novela zákona zakázala kouření marihuany na veřejných místech, ve veřejných dopravních prostředcích, ve školách a kolem nich. Porušení zákona bude přestupkem s pokutou až do výše 17 tisíc korun v přepočtu.

Novela také zakazuje kouření marihuany osobám mladším 21 let a její užívání na pracovištích.

Gruzínský ústavní soud letos v červenci na základě stížnosti tehdejšího prezidentského kandidáta Zuraba Džaparidzeho a uskupení Girči prosazující legalizaci konopí zrušil postihy za užívání marihuany.

Džeparidze byl v červenci zatčen za rozdávání marihuany na festivalu prosazujícím její legalizaci.

„Ústavní soud uvedl, že je to mé právo, zaručené ústavou. Ale toto právo mi upírají,“ prohlásil politik před novináři.

Prezidentské volby v Gruzii vyhrála na konci listopadu v druhém kole diplomatka Salome Zurabišvilová, podle průzkumů před volebními místnostmi ji volilo mezi 55 a 58 procenty voličů.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa