728 x 90

Soud potvrdil pět a půl roku za 100 rostlin konopí (VIDEO)

Soud potvrdil pět a půl roku za 100 rostlin konopí (VIDEO)

Pět a půl roku ve vězení za pěstování konopí stráví dvaatřicetiletý Pavel Jurný. V pátek o tom rozhodl pražský vrchní soud, když zamítl jeho odvolání, a potvrdil tak zářijový rozsudek královéhradeckého soudu. Ani jeho komplic Jakub Barca (28) neuspěl a soud mu potvrdil třicetiměsíční podmínku a povinnost zaplatit 300 tisíc korun. Třetí obžalovaný Mirek Faul (45) se proti stejně dlouhé podmínce

Pět a půl roku ve vězení za pěstování konopí stráví dvaatřicetiletý Pavel Jurný. V pátek o tom rozhodl pražský vrchní soud, když zamítl jeho odvolání, a potvrdil tak zářijový rozsudek královéhradeckého soudu. Ani jeho komplic Jakub Barca (28) neuspěl a soud mu potvrdil třicetiměsíční podmínku a povinnost zaplatit 300 tisíc korun. Třetí obžalovaný Mirek Faul (45) se proti stejně dlouhé podmínce neodvolal.

Jurný se svým dlouholetým kamarádem Barcou loni v červnu zasadili na sto rostlin konopí na pozemku spoluodsouzeného Faula v Dolních Černůtkách na Jičínsku. Až čtyřiceticentimetrové řízky obstaral Barca na internetu. Faul na pozemku vykopal jámy, do kterých pak Jurný s Barcou zasadili dovezené rostliny.

Pavel Jurný (vpravo), Jakub Barca a Mirek Faul (vlevo) před zahájením líčení u soudu v Hradci Králové.

Jurný s Faulem, kterému slíbili dvě stě tisíc, se pak přes léto o ně starali. Faul je hnojil, zaléval, hlídal. Vyrobil i dřevěnou konstrukci s plachtou, aby rostliny skryl, a měl pomoct se sklízením a následným sušením.

VIDEO KE SHLÉDNUTÍ – ZDE !

Obchodnímu záměru ale učinilo přítrž anonymní udání na policii, která v Dolních Černůtkách provedla zátah, při němž kvetoucí rostliny zabavila.

Byznysplán není fikce

Jurný si vedl pečlivé poznámky, podle nichž plánoval ze sklizně získat až 34 kilogramů sušiny konopí, které chtěli prodat za zhruba 2,5 milionu korun. Pěstovat chtěli dál a ve větším. To už měl výtěžek činit podle Jurného poznámek až 12 milionů.

Podle jeho obhájce ale poznámky údajně měly fungovat jako autoterapie, Jurný si tak prý „stavěl fikci, jak rychle přijít k penězům“, a nakonec sám uznal, že to nebylo reálné. Obsah účinné látky v zabavených rostlinách byl podle obhájce navíc mizivý, kolem jednoho procenta. Soudy ale nepřesvědčil. Stejně tak ani o tom, že pět a půl roku je trest nepřiměřeně přísný. Ten přitom už hradecký soud uložil pod zákonnou trestní sazbu, která v Jurného případě činí osm až dvanáct let.

„Již z tohoto pohledu nelze uložený trest považovat za nepřiměřeně přísný,“ konstatoval v pátek předseda odvolacího senátu Bohumil Kalát s tím, že u Jurného došlo „k určité gradaci v činnosti”.

Na přelomu let 2016 a 2017 totiž Jurný čile s marihuanou obchodoval. V Brně-Kníničkách vypěstoval v pěstebním boxu několik desítek rostlin, jejichž usušené květy následně prodal. Býval by v tom pokračoval dál, ale z brněnského bytu ho vystěhovali kvůli neplacení nájemného. Navíc se topil v dluzích, jen Barcovi dlužil asi sedm set tisíc, proto plánoval dále s marihuanou obchodovat.

„Za 15 měsíců na vazbě jsem si uvědomil spoustu věcí, že tím ubližuju sobě a své rodině. Rád bych zase vedl řádný život,“ uzavřel páteční odvolací jednání Jurný.

Barca se jednání nezúčastnil.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa