728 x 90

iDnes.cz: Razie odhalila osm pěstíren konopí, vybavení musely odvézt náklaďáky (Video)

iDnes.cz: Razie odhalila osm pěstíren konopí, vybavení musely odvézt náklaďáky (Video)

Celníci a policisté zabavili při společné akci na Plzeňsku a Domažlicku osm pěstíren konopí a zadrželi jedenáct lidí. Dva z nich si vyslechli obvinění a jsou ve vazbě. Vybavení pěstíren a stovky rostlin museli kriminalisté odvézt do skladů nákladními auty. Jedna z budov, do které zásahové týmy zamířily, je v samém centru Plzně, nedaleko sadů Pětatřicátníků. Všem

Celníci a policisté zabavili při společné akci na Plzeňsku a Domažlicku osm pěstíren konopí a zadrželi jedenáct lidí. Dva z nich si vyslechli obvinění a jsou ve vazbě. Vybavení pěstíren a stovky rostlin museli kriminalisté odvézt do skladů nákladními auty.

Jedna z budov, do které zásahové týmy zamířily, je v samém centru Plzně, nedaleko sadů Pětatřicátníků. Všem na očích u průtahu městem. Přesto byly některé z místností plné konopí.

„Na základě soudního příkazu jsme 4. prosince provedli celkem jedenáct domovních prohlídek. K tomu je nutné připočíst dalších šestnáct prohlídek. Ty se uskutečnily v prodejně, v motorových vozidlech nebo v garáži. Při akci bylo zajištěno celkem osm plně vybavených a funkčních pěstíren konopí dohromady se 655 rostlinami,“ vysvětlila mluvčí celní správy Martina Kaňková.

Policisté ani celníci nemají pochybnosti, že cílem provozovatelů bylo z rostlin získat co nejvíce účinné látky THC.

Kromě stovek rostlin v různém stadiu růstu, technického vybavení a substrátů skončilo v policejních autech téměř deset kilogramů marihuany. Vše nyní zkoumají znalci.

Policejní mluvčí Veronika Hokrová doplnila, že při zásahu policisté zajistili téměř 400 tisíc korun, sedm střelných zbraní, náboje, dvě auta a také věci ze specializovaného obchodu zaměřeného na pěstování konopí.

U zbraní policisté mimo jiné prověřují, zda je už dříve někdo nepoužil při páchání trestné činnosti.

Z jedenácti zadržených lidí policisté obvinili dva a soud je poslal do vazby.

„Dalších devět lidí bylo propuštěno na svobodu. Není ale vyloučeno, že v průběhu vyšetřování rozšíříme trestní stíhání i na další osoby,“ uvedla Hokrová.

Vazebně stíhaným mužům je 40 a 41 let, obviněni jsou z nedovolené výroby drog, jeden z nich i ze šíření toxikomanie.

2 comments
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

2 Comments

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa