728 x 90

Novinky.cz: Za prodej marihuany vyfasoval 90 let vězení. Po 31 letech je svobodný (Video)

Novinky.cz: Za prodej marihuany vyfasoval 90 let vězení. Po 31 letech je svobodný (Video)

Američan Richard DeLisi, který posledních 31 let strávil kvůli prodeji marihuany za mřížemi floridské věznice, se dostal na svobodu. Nyní 71letý muž byl považován za nejdéle vězněného člověka za nenásilný trestný čin spojený s marihuanou ve Spojených státech, uvedla agentura AP. DeLisi byl za prodej marihuany odsouzen k 90 letům odnětí svobody v roce 1989. Po

Američan Richard DeLisi, který posledních 31 let strávil kvůli prodeji marihuany za mřížemi floridské věznice, se dostal na svobodu. Nyní 71letý muž byl považován za nejdéle vězněného člověka za nenásilný trestný čin spojený s marihuanou ve Spojených státech, uvedla agentura AP.

DeLisi byl za prodej marihuany odsouzen k 90 letům odnětí svobody v roce 1989. Po více než třetině trestu byl propuštěn na svobodu, kde se setkal se svým synem Rickem. Tomu bylo v době otcova odsouzení 11 let. Nyní má úspěšný podnik v Amsterdamu, kam se odstěhoval v roce 1995.

Podle vlastních slov není DeLisi po propuštění zahořklý a rád by se nyní věnoval vlastní rodině. Ta ovšem po jeho uvěznění prošla velmi těžkými časy. Za právníky utratila v průběhu let čtvrt milionu dolarů (5,5 milionu korun), přesto se nikdy nepodařilo přesvědčit soud o nevinně.

DeLisiho manželka se ze ztráty muže nikdy nevzpamatovala, druhý ze synů zemřel na předávkování a dcera měla vážnou autonehodu. Rick před bolestí utekl právě do Nizozemska.

Po propuštění otce se neubránil slzám a dojetí. Společně nyní plánují cestu na Havaj, kde má Rick letní sídlo. DeLisi starší se také může těšit na tři vnoučata, která se narodila mezitím, co si odpykával zdánlivě nekonečný trest.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa