728 x 90

Seznamzpravy.cz: Izrael věří marihuaně. Telavivská burza spustila konopný index

Seznamzpravy.cz: Izrael věří marihuaně. Telavivská burza spustila konopný index

Burza cenných papírů v Tel Avivu věří léčivému konopí. Pro firmy napojené na marihuanový byznys sestavila vlastní index. Telavivská burza spustila v pondělí nový akciový index. Je v něm zahrnuto devět firem, jejichž byznys je napojen na léčivé konopí. Burza tak chce podpořit obchodování v perspektivním a rychle se rozvíjejícím odvětví, uvedla agentura Reuters. Společnosti zahrnuté v indexu se „primárně zabývají

Burza cenných papírů v Tel Avivu věří léčivému konopí. Pro firmy napojené na marihuanový byznys sestavila vlastní index.

Telavivská burza spustila v pondělí nový akciový index. Je v něm zahrnuto devět firem, jejichž byznys je napojen na léčivé konopí. Burza tak chce podpořit obchodování v perspektivním a rychle se rozvíjejícím odvětví, uvedla agentura Reuters.

Společnosti zahrnuté v indexu se „primárně zabývají výzkumem, pěstováním, prodejem nebo výrobou a marketingem zaměřeným na konopné produkty,“ uvedla na svých stránkách telavivská burza.

Izrael je lídrem ve výzkumu marihuany. Vláda letos schválila vývoz léčivého konopí, který by mohl povzbudit export v řádu stovek milionů dolarů.

Index má relativně nízkou tržní kapitalizaci, a to 1,7 miliardy šekelů (11,3 miliardy Kč). Burza nicméně uvedla, že s ním přišla proto, aby udala trend a „dala měřítko aktivně spravovaným podílovým fondům, které do tohoto rozvíjejícího se a rostoucího sektoru investují.“
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa