728 x 90

Denik.cz: Policisté z Vyškovska našli u chlapce balíčky marihuany, byla cítit i z kamarádů

Denik.cz: Policisté z Vyškovska našli u chlapce balíčky marihuany, byla cítit i z kamarádů

Do velkých problémů se dostal nezletilý hoch, kterého o víkendu zadrželi policisté na Vyškovsku. Nejprve kontrolovali hlouček dětí, co se marně snažily před hlídkou zmizet. Z řady z nich byl silně cítit zápach sušeného konopí. U zmíněného chlapce pak policisté našli několik desítek gramů této halucinogenní rostliny. „Původ zajištěných drog nyní budou zkoumat kriminalisté. Mladistvý je podezřelý ze spáchání

Do velkých problémů se dostal nezletilý hoch, kterého o víkendu zadrželi policisté na Vyškovsku. Nejprve kontrolovali hlouček dětí, co se marně snažily před hlídkou zmizet. Z řady z nich byl silně cítit zápach sušeného konopí. U zmíněného chlapce pak policisté našli několik desítek gramů této halucinogenní rostliny.

„Původ zajištěných drog nyní budou zkoumat kriminalisté. Mladistvý je podezřelý ze spáchání provinění nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ informoval o případu policejní mluvčí Petr Vala.

Dodal, že užívání drog přestavuje vážný problém, který se nemá podceňovat. U mládeže je podle něj dlouhodobě oblíbená především marihuana. „Ta je společností často vnímána s větší mírou tolerancí než ostatní návykové látky, ale i její užívání má svá rizika. Rodiče by proto nikdy neměli zlehčovat varovné signály, kterými jsou například zarudlé oči, únava, nedostatečná péče o zevnějšek, kolísání nálad či zhoršené soustředění a postřeh,“ doplnil policista.
Drogové problematice se policisté v Jihomoravském kraji už několik let věnují v preventivním programu Nedej pokušení šanci. „Je určený pro žáky a studenty prvních ročníků středních škol formou interaktivních besed. Na nich s nimi diskutují odborníci. Letos se tento program uskuteční formou on-line diskuzí,“ uzavřel Vala.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa