728 x 90

V Austrálii využívají sílu konopí i pro své domácí mazlíčky

V Austrálii využívají sílu konopí i pro své domácí mazlíčky

Australané opravdu milují své domácí mazlíčky. Přibližně 24 milionů z nich pochází z 62% australských domovů. Jedná se o jednu z nejvyšších koncentrací domácích zvířat ve světě. Díky péči o domácí mazlíčky, utratí Australané za náklady spojené s péčí více než 12 miliard dolarů ročně. Dle statistik pouze Artritida postihuje například 61% koček starších šesti let a

Australané opravdu milují své domácí mazlíčky. Přibližně 24 milionů z nich pochází z 62% australských domovů. Jedná se o jednu z nejvyšších koncentrací domácích zvířat ve světě.

Díky péči o domácí mazlíčky, utratí Australané za náklady spojené s péčí více než 12 miliard dolarů ročně. Dle statistik pouze Artritida postihuje například 61% koček starších šesti let a 20% psů starších jednoho roku. Více než polovina starších psů je postižena rakovinou.

Díky všem těmto nemocem a množství léků, které jsou zapotřebí, trpí domácí mazlíčci negativní vedlejšími účinky, jako je nevolnost, ztráta chuti k jídlu, deprese a vnitřní krvácení.

Australská domácí farmaceutická společnost CannPal spolupracuje s organizací CSIRO na vývoji efektivních způsobů, jak bezpečně podávat léčivé konopí různým domácím mazlíčkům. Výzkum CannPalu vyvíjí mikroenkapsulační techniky, které by byli schopné dodávat každému zvířeti přesně a bezpečně správné množství Cannabis oleje.

Vzhledem k tomu, že lékařské konopí se postupně stalo legálním v četných státech v Americe, bylo nevyhnutelné, že ty správné lidi začali počítat s tím, že jestli je to dobré pro mě, pro člověka, musí to být také dobré pro mé mazlíčky.

Stejně jako lidé; zvířata, jako jsou psi, kočky a koně, mají biologický a neurologický systém určený k přijímání a zpracování kanabinoidů – jedné z hlavních tříd chemických sloučenin v konopí. Endokanabinoidní systém se podílí na fyziologických procesech, jako je chuť k jídlu, pocit bolesti, nevolnost, nálada a paměť. To z něj dělá skvělou volbu pro boj s příznaky u zvířat v důsledku onemocnění, jako je artritida a rakovina; stejně jako jiných kloubních, kožních a zažívacích poruch.

Aby byl zajištěn maximální účinek léčivého konopí, musí být léčba optimalizována pro konkrétní tělo zvířat a trávicího systému. Kůň například absorbuje léčivé konopí zcela jiným způsobem než pes.

Psi, například, jsou mnohem citlivější na THC, než je člověk. Při podávání širších sloučenin konopí psům, musí být věnována mimořádná opatrnost.

Pro optimalizaci podávání léků odvozených od konopí zvířatům, partnerství CannPal s CSIRO využívá patentovanou technologii MicroMax australské federální vládní agentury. Tento proces může zapouzdřit mikroskopické částice oleje v robustních filmech, které umožňují přesné řízení jak dávkování, tak i uvolnění oleje v žaludku. V minulosti byla technologie MicroMax použita k účinnému zapouzdření a dodávce omega-3 rybích olejů.

Tento nový postup nyní upravuje společnost CannPal, která se snaží nalézt optimální dávku a metodu dodávání Cannabis léků pro domácí zvířata.

Někteří chovatelé si svoji domácnost často rádi promění na malou zoologickou zahradu. A budou to nejen domácí mazlíčci, ale i jejich páničkové a dámičky, kteří si budou moci oddechnou od zbytečných vedlejších efektů a důsledků standardní zaběhlé léčby.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa