728 x 90

Fxstreet.cz: Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

Fxstreet.cz: Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent. Dostanou se akcie společnosti Tilray ještě výš? Cena akcií se zdvojnásobila z 9 $ na 18 $ za akcii v lednu

Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent.

Dostanou se akcie společnosti Tilray ještě výš? Cena akcií se zdvojnásobila z 9 $ na 18 $ za akcii v lednu a k 10. únoru už cena uzavírala za 63,91 $. Politické prostředí je v mnoha zemích vůči výrobcům konopí stále pozitivnější, přitahují navíc pozornost investorů na sociálních sítích, jako jsou Reddit a Twitter, kteří hledají akcie s vysokým potenciálem růstu.

Je akcie TLRY jasnou koupí i nyní po tak rychlém růstu? Jaké jsou vyhlídky růstu konopného průmyslu a jaké konkrétně společnosti Tilray?

Konopný průmysl dnes: naděje na volnější legislativu v USA znamenají růst akcií

Akcie kanadských konopných společností rostou již od amerických voleb. Očekává se totiž, že Bidenova administrativa přijme legislativou, která bude pro toto odvětví příznivá. Někteří demokraté prosazují úplnou dekriminalizaci.

David Klein, generální ředitel (CEO) společnosti Canopy Growth (WEED), dne 9. ledna uvedl, že společnost v rámci aktuálně zvoleného kongresu očekává „výraznou“ reformu konopí. Američtí senátoři Schumer, Biden a Booker minulý týden oznámili, že senát je odhodlán zavést a schválit účinnou reformu legislativy týkající se konopí. Canopy očekává, že legislativa bude zahrnovat „obsáhlou reformu, která zajistí restorativní spravedlnost, ochrání veřejné zdraví a zavede zodpovědné zdanění a ukončí prohibici konopí.“ Společnost Canopy by tak mohla během roku 2021 vstoupit na americký trh.

Generální ředitel společnosti Tilray Brendan Kennedy 9. ledna řekl na Bloomberg TV, že v USA pravděpodobně vznikne více iniciativ a země by mohla realisticky konopí legalizovat během následujících 12–18 měsíců. Dále vysvětlil: „Trh a investoři si začínají uvědomovat, že konec prohibice je nevyhnutelný, nejen v USA, ale i dalších zemích světa, a to je přesně to, proč lidé akcie kupují.“

Akcie rostly 10. ledna v celém odvětví, společnost Aurora Cannabis (ACB) uzavřela 21% růstem, Cronos Group (CRON) rostla o 14 procent a firma Canopy Growth si připsala procent šest.

Akcie společnosti Aphria (APHA), která je v procesu fúze s Tilray, se vzrostly o více než 10 procent a o více než 260 procent meziročně. Co fúze a vývoj odvětví znamená pro předpověď ceny akcií společnosti Tilray?

Reverzní fúze s Aphriou pro vytvoření největší konopné společnosti na světě

Společnosti Tilray a Aphria v prosinci oznámily svůj plán na sloučení a vytvoření největší světové konopné společnosti s tržbami v hodnotě 874 milionů kanadských dolarů (14,6 mld. Kč). Efektivita dodavatelské řetězce a provozu, ke které po fúzi dojde, by měla podle očekávání znamenat zhruba 100 milionů kanadských dolarů v synergii před zdaněním, uvedly společnosti.

Dále dodaly: „Spojená společnost bude mít v Kanadě kompletní portfolio značkových konopných produktů a bude dobře připravena i mezinárodně. Aphria se zaměřuje na konopí pro lékařské účely a má svou distribuci v Německu. Společnost Tilray má zase v Portugalsku továrnu splňující správnou výrobní praxi EU (EU-GMP), která je schopna i exportu a bezcelního volného přístupu do EU, kde poptávka po lékařském konopí neustále roste.“

V USA bude mít podnikání silné zastoupení ve spotřebním baleném zboží díky SweetWater Brewing Company, pivovaru se zaměřením na konopí, a společnosti Manitoba Harvest, která je předním výrobcem konopných potravin – prodává značkové CBD a wellness produkty s přístupem do 17 000 obchodů v celé Severní Americe.

Dne 9. ledna společnost Tilray oznámila své rozšíření mezinárodní působnosti skrze dohodu s Grow Pharma, dodavatelem nelicencované konopné medicíny, aby mohla importovat a prodávat lékařské konopné produkty společnosti Tilray ve Velké Británii. Dohoda umožňuje společnosti Tilray poskytnout oprávněným britským pacientům místně udržovanou nabídku GMP certifikovaných konopných produktů, které by měly být dostupné již od března. Dohoda ve VB je jednou z několika mezinárodních oznámení, které společnost od konce roku 2020 udělala.

„Regulace jdou stále vpřed a stále více zemí Evropy uznává výhody léčebného konopí,“ uvedl Sascha Mielcarek, výkonný ředitel společnosti Tilray Europe.

Co se stane s akciemi Tilray po fúzi? Na základě dohody akcionáři Aphrie obdrží 0,84 akcie společnosti Tilray za každou akcii Aphrie. Investoři Tilraye si ponechají své akcie bez úpravy svých podílů. Jde vlastně o reverzní akvizici. Po dokončení tak budou akcionáři Aphrie vlastnit zhruba 62 procent akcií společnosti Tilray. Očekává se, že dohoda bude uzavřena ve druhém čtvrtletí roku 2021 po udělení souhlasu regulačních orgánů a soudů.

I přes rychlý růst se akcie společnosti Tilray – která byla založena v roce 2013 – ještě nedostaly na své maximum, kterého dosáhly v říjnu 2018, kdy se cena za akcii obchodovala za 148 $. Cena akcie klesla z 20,97 $ v lednu 2020 jen na 2,65 $ za akcii v březnu a do konce roku se obchodovala okolo 9 $. K převážné části růstu došlo v únoru, kdy se cena vyšplhala na 50,9 procent k 10. únoru a dalších 6 procent získala po burzovních hodinách. Akcie však stále zůstaly 54 procent pod svými maximy.

Odrazí se akcie Tilray z dlouhodobého hlediska zpět? Jakou cenu akcií předvídají analytici pro rok 2021?

Předpověď akcií Tilray: cena akcií předčila očekávání

Cena akcií společnosti Tilray výrazně předčila projekce analytiků. Průměrný 12měsíční cíl ceny od 13 analytiků, kteří vydali hodnocení akcie, je 12,27 $ za akcii. Nejnižší předpověď činila 4 $ za akcii a nejvyšší 24,20 $ za akcii. Vydána byla také dvě hodnocení, kdy 10 analytiků doporučilo akcie držet a jeden doporučil kupování akcií.

Několik analytiků minulý rok snížilo hodnocení akcií, ale v lednu Cantor Fitzgerald zvýšil svou předpověď ceny akcií Tilray z 11 $ na 24.20 $ za akcií a udělil ji neutrální hodnocení.

Z krátkodobého hlediska stanovila služba pro prognózu akcií Wallet Investor 14denní cenový cíl s maximem 95,39 $ za akcií a minimem 48,18 $ za akcii. Z dlouhodobého hlediska je ale předpověď od Wallet Investor spíše negativní – průměrnou cenu akcie vidí v prosinci 2021 na 27,13 $ a návrat na 8,20 $ za akcii do konce roku 2022.

Jaká je vaše předpověď ceny akcií TLRY po zbytek roku 2021? Máte zájem akcie obchodovat nebo vyhledáváte dlouhodobou investici?

Obchodování akcií TLRY se smlouvami o rozdílu (CFD) vám místo kupování podkladových akcií umožní otevřít dlouhou i krátkou pozici v závislosti na vaší předpovědi. Pokud očekáváte, že cena akcií poklesne – můžete otevřít „short“ pozici, pokud ale vývoj odvětví, ve kterém Tilray působí, vidíte pozitivně – můžete otevřít „long“ pozici.

CFD jsou určeny ke krátkodobým obchodům, které využívají pohybu akcií. Nejde tak o dlouhodobou investici. Pákový efekt CFD znamená, že vaše zisky budou znásobeny, pokud se tedy akcie posunou ve směru vaší pozice. Mějte ale na vědomí, že větší jsou i ztráty.

Otevřete si účet na Capital.com a buďte stále v obraze ohledně novinek týkajících se společnosti Tilray, které vám pomohou dělat informované obchodní rozhodnutí.

Napsal: 

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa