728 x 90

Čtk.cz: V rakouském hotelu objevili plantáž marihuany, i díky stopě z Česka

Čtk.cz: V rakouském hotelu objevili plantáž marihuany, i díky stopě z Česka

Vídeň – Rakouská policie objevila v prázdné hotelové budově ve Vídni pěstírnu marihuany a zabavila tam 1420 rostlin konopí. Překvapivý nález se povedl během rutinní prohlídky nemovitosti, kterou si pronajal muž stíhaný v Česku kvůli drogovým deliktům. Policie ho předtím zadržela na základě evropského zatykače, uvedla dnes agentura APA. Podle policie se v hotelu nacházela

Vídeň – Rakouská policie objevila v prázdné hotelové budově ve Vídni pěstírnu marihuany a zabavila tam 1420 rostlin konopí. Překvapivý nález se povedl během rutinní prohlídky nemovitosti, kterou si pronajal muž stíhaný v Česku kvůli drogovým deliktům. Policie ho předtím zadržela na základě evropského zatykače, uvedla dnes agentura APA.

Podle policie se v hotelu nacházela “profesionálně vedená” pěstírna v deseti někdejších hotelových pokojích vybavených ventilací a lampami. Rostliny konopí byly vysoké až 1,3 metru.

Hotel na předměstí Vídně si loni pronajal 55letý muž, kterého čeští vyšetřovatelé podezírají z toho, že patřil ke skupině obchodníků s drogami, která v několika laboratořích ve velkém vyráběla pervitin. Podílel se podle nich i na obchodu s kokainem.

Právní zástupce zatčeného pronajímatele hotelu tvrdí, že jeho klient nemá s pěstováním marihuany nic společného, protože budovu pronajal dalšímu zájemci. “Nájem platil pravidelně a (mého mandanta) nic dalšího nezajímalo,” řekl agentuře APA právník Mathias Burger. Rakouská policie nyní prověřuje, zda si zadržený muž existenci dalšího pronajímatele nevymyslel.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa