728 x 90

Burzovnisvet.cz: Množství potenciálních výhod pro akcie TLRY stojí za rizika fúze se společností Aphria

Burzovnisvet.cz: Množství potenciálních výhod pro akcie TLRY stojí za rizika fúze se společností Aphria

Za poslední rok akcie Tilray (NASDAQ: TLRY) měli působivý býčí běh. Akcie se posunuly z 9 na 17 USD – tržní kapitalizace se tak zvýšila na 3 miliardy USD. V únoru však samozřejmě akcie TLRY šly parabolicky, protože obchodníci z Reddit se začali zajímat o akcie spolu se skupinou dalších jmen, jako je GameStop (NYSE:

Za poslední rok akcie Tilray (NASDAQ: TLRY) měli působivý býčí běh. Akcie se posunuly z 9 na 17 USD – tržní kapitalizace se tak zvýšila na 3 miliardy USD.

V únoru však samozřejmě akcie TLRY šly parabolicky, protože obchodníci z Reddit se začali zajímat o akcie spolu se skupinou dalších jmen, jako je GameStop (NYSE: GME) a ​​AMC Entertainment (NYSE: AMC). Nejvyšší hodnota byla 67 $. Velkým katalyzátorem byla volba prezidenta Joe Bidena.

Ale jak se věci ochladily, co teď s akciemi TLRY? Je nyní vhodný čas na nákup? Myslíme, že ano. Tilray vypadá připraven těžit ze sekulárních trendů v tomto odvětví.

Podívejme se na to.

Výhody

Snad nejdůležitějším katalyzátorem pro Tilray je transformační fúze s konkurencí Aphria (NASDAQ: APHA). Dohoda byla oznámena v polovině prosince.

Současný generální ředitel společnosti Aphria, Irwin Simon, se stane generálním ředitelem nového subjektu (který se bude jmenovat Tilray). To je jistě dobrá zpráva. Mějte na paměti, že Simon má více než tři desetiletí obchodních zkušeností. Například založil společnost Hain Celestial Group (NASDAQ: HAIN), která je lídrem v oblasti organických a přírodních produktů. Tržby přesahují 3 miliardy USD.

Nyní samozřejmě dohoda poskytne značné synergie nákladů kvůli duplikacím napříč oběma organizacemi. Odhad je 100 milionů CAD do dvou let. Společnosti musely zefektivnit také své organizace, protože kanadský trh se stal konkurenceschopnějším.

Aby společnost v odvětví konopí zůstala konkurenceschopná, musí mít také portfolio prémiových značek.

Výsledkem této dohody bude společnost, která má vedoucí postavení na kanadském trhu. Pokud jde o značky, bude tu spousta špičkových, jako jsou Riff, Good Supply, B! Ngo, Solei, Grail, Dubon, Canaca a The Batch.

Nový Tilray bude také diverzifikovaným podnikáním. Všimněte si, že lékařský segment nabízí v příštích letech značný potenciální růst. Například Aphria má značné zastoupení na německém trhu, kde je distribuována do více než 13 000 lékáren. Pokud jde o společnost Tilray, má v Portugalsku silné lékařské podnikání. Společnost provozuje zařízení pro pěstování a produkci na pobřeží o rozloze 2,7 milionu čtverečních stop.

A co americký trh? Určitě to představuje obrovskou příležitost. Zatímco Bidenova administrativa bude pravděpodobně příznivá pro konopný průmysl, faktem je, že se pozornost soustředí především na řešení pandemie a zákona o infrastruktuře.

Přesto se zdá, že v USA nakonec bude existovat určitá forma legalizace. Koneckonců, mnoho států již přijalo příznivé zákony o konopí.

Pokud jde o nový Tilray, zvažte, že má řadu aktiv, která lze v USA využít, jako je SweetWater Brewing (výrobce a distributor řemeslného piva), který má zastoupení ve 27 státech. Pak je tu U.S. Hemp and Wellnes. V současné době má distribuci v přibližně 17 000 obchodech.

Sečteno a podtrženo

Celkově vzato bude prostor konopí pravděpodobně i nadále volatilní. Dlouhodobé vyhlídky však vypadají jasně. Podle analýzy BDSA se očekává, že trh do roku 2026 dosáhne 55,9 miliard dolarů – při složené roční míře růstu 17 %.

Při investování do této kategorie se ale zdá, že nejlepším přístupem je zaměřit se na špičkové společnosti, které mají velký dosah a kvalitní značky. A nový Tilray bude určitě mezi touto skupinou.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa