728 x 90

Ekolist.cz: Češi mají zájem o módu z udržitelných materiálů. Loni objednávky vzrostly o 215 procent

Ekolist.cz: Češi mají zájem o módu z udržitelných materiálů. Loni objednávky vzrostly o 215 procent

V Česku loni meziročně vzrostl počet objednávek oblečení z udržitelných materiálů o 215 procent. Na Slovensku byl nárůst o 343 procent. Údaje vyplývají z interních dat vyhledávače módy Glami.cz, informovala Denisa Juna. Za tzv. udržitelné materiály se považují například biobavlna, len, konopí, lyocell nebo recyklovaný polyester. Podle dat Glami.cz loni nejvíce rostly objednávky oblečení z

V Česku loni meziročně vzrostl počet objednávek oblečení z udržitelných materiálů o 215 procent. Na Slovensku byl nárůst o 343 procent. Údaje vyplývají z interních dat vyhledávače módy Glami.cz, informovala Denisa Juna. Za tzv. udržitelné materiály se považují například biobavlna, len, konopí, lyocell nebo recyklovaný polyester.

Podle dat Glami.cz loni nejvíce rostly objednávky oblečení z udržitelných materiálů v Rumunsku – o 420 procent. Následovalo Řecko, kde se množství těchto nákupů zvedlo oproti předloňsku o 352 procent, Slovensko s nárůstem o 343 procent je na třetím místě. Ve “čtvrtém” Maďarsku stoupla poptávka po módě z udržitelných materiálů o 257 procent. Česko je na pátém místě.

“Z našich interních analýz vyplývá, že i přes finanční nejistotu této doby považuje 49 procent manažerů v módní e-commerce udržitelnost za klíčový trend, který je na vzestupu, a to dokládají i čísla, která máme nyní k dispozici,” uvedla Kristýna Rakovská, brand manažerka vyhledávače Glami.

Podle Rakovské roste zájem v Řecku a Rumunsku rychleji proto, že se v těchto zemích stalo téma udržitelnosti módy až v poslední době, kdežto například v Česku tento trend trvá již několik let. Rakovská pak dodala, že data z prvních čtyř měsíců letošního roku ukazují, že bude pokračovat i nadále.

Za udržitelné jsou považovány takové materiály, jejichž způsob výroby i následné využití představují menší zátěž pro životní prostředí. Takzvané udržitelné výrobky by pak měly být obnovitelné, recyklovatelné či alespoň energeticky využitelné.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa