728 x 90

Domácí zapékané Müsli s konopnými semínky – náboj zdraví a chutí

Domácí zapékané Müsli s konopnými semínky – náboj zdraví a chutí

Patříte mezi ty, kteří milují ke snídani müsli a zalijí  ho mlékem? Pak určitě víte, že nákup müsli může být vcelku nákladnou položkou domácího rozpočtu. Dnes vám přinášíme recept na výborné domácí müsli, kde najdete jen opravdu to, co máte rádi. INGREDIENCE: 250 g ovesných vloček 120 g másla 2 lžíce cukru 2 lžíce medu

Patříte mezi ty, kteří milují ke snídani müsli a zalijí  ho mlékem? Pak určitě víte, že nákup müsli může být vcelku nákladnou položkou domácího rozpočtu. Dnes vám přinášíme recept na výborné domácí müsli, kde najdete jen opravdu to, co máte rádi.

INGREDIENCE:

250 g ovesných vloček
120 g másla
2 lžíce cukru
2 lžíce medu
asi 300 g směsi nakrájeného sušeného ovoce a ořechů (banány, ananas, papája, rozinky, kokos – lupínky, brusinky, lískové oříšky, plátky mandlí…a hlavně naše oblíbená loupaná konopná semínka)

V hlubší pánvi rozpustíme máslo, přidáme med, cukr a mícháme, až se vše spojí. Pánev odstavíme a nasypeme do ní vločky a ovoce s ořechy, promícháme.
Pekáč vyložíme pečícím papírem a směs z pánve do něj rozložíme, vrstva by měla být vysoká asi 2 cm. Zapékáme v předehřáté troubě asi 10-15 minut. Jak začnou vločky zlátnout, je hotovo.

Tip:

Směs chce při pečení pozorně hlídat. 10 minut bylo málo a 15 už zase dost, tenké kokosové lupínky rychle tmavnou. Müsli je poměrně sladké, cukr nebo med můžeme ubrat. Dobrá laskomina a je jí hodně:-)

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa