728 x 90

ePenize.eu: Legalizace marihuany stvořila v New Yorku nový trh

ePenize.eu: Legalizace marihuany stvořila v New Yorku nový trh

Legalizace marihuany pro rekreační účely ve státě New York způsobila boom nového průmyslu. V okrese Orange County ve státě New York se plánuje výstavba velkého závodu na pěstování a zpracování konopí v areálu zaniklé státní věznice. Jen o 25 mil dále, v New Jersey, se průmyslový komplex, který kdysi vlastnil farmaceutický gigant Merck, změní v ještě

Legalizace marihuany pro rekreační účely ve státě New York způsobila boom nového průmyslu. V okrese Orange County ve státě New York se plánuje výstavba velkého závodu na pěstování a zpracování konopí v areálu zaniklé státní věznice. Jen o 25 mil dále, v New Jersey, se průmyslový komplex, který kdysi vlastnil farmaceutický gigant Merck, změní v ještě větší centrum pěstování marihuany. Jinde se v dalším novém komplexu chystají na svoji první sklizeň…

SPLNĚNÝ SEN

Legalizace marihuany pro dospělé v New Yorku a New Jersey je splněným snem podnikatelů a analytici odhadují, že objem trhu v tomto hustě obydleném regionu se do pěti let vyšplhá na více než šest miliard dolarů. V současné době řeší ale trh jiný problém: v newyorské metropolitní oblasti je dnes legální marihuany velký nedostatek.

Konopí se mohlo v oblasti prodávat pro lékařské účely i dříve, a i tento trh trpěl nedostatkem zásob. Na začátku pandemie, kdy poptávka explodovala, se potom nedostatek ještě zvětšil. Změna zákonů umožní i společnostem zaměřeným na lékařské konopí expandovat.

SPOJENÉ STÁTY NEJSOU NEW YORK

Vzhledem k tomu, že marihuana je podle federálních zákonů stále nezákonná a nelze ji přepravovat přes hranice jednotlivých států, pěstovat a vyrábět se produkty z marihuany musí v každém státě, kde je to legální.

Zákon o federálním bankovnictví také téměř znemožňuje podnikům spojeným s konopím získat konvenční financování, což vytváří vysokou překážku pro malé začínající podniky a dává výhodu nadnárodním společnostem s velkým kapitálem.

Např. Oregon, který zlegalizoval marihuanu již před šesti lety, má nyní konopí nadbytek. Řada z dalších 16 států, kde je dnes marihuana bez lékařského ošetření legální, však čelí podobným problémům s nabídkou jako v New Yorku a New Jersey. Lze však předpokládat, že všechny nerovnosti časem zmizí a trh s marihuanou bude v New Yorku již brzy fungovat prakticky normálně.

Autor: 

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa