728 x 90

Parlamentnilisty.cz: Faltýnek – Nemůžeme přistoupit na argumentaci, že je pouze jedno konopí

Parlamentnilisty.cz: Faltýnek – Nemůžeme přistoupit na argumentaci, že je pouze jedno konopí

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2021 k zákonu o léčivech Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Ne jako předseda klubu ANO, ale jako předseda zemědělského výboru. My v této záležitosti jako zemědělský výbor jsme ve shodě s názorem Radka Holomčíka, který je místopředsedou zemědělského výboru. A já se pokusím jenom laicky vysvětlit, v

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2021 k zákonu o léčivech

Děkuji za slovo, pane místopředsedo.

Ne jako předseda klubu ANO, ale jako předseda zemědělského výboru. My v této záležitosti jako zemědělský výbor jsme ve shodě s názorem Radka Holomčíka, který je místopředsedou zemědělského výboru. A já se pokusím jenom laicky vysvětlit, v čem spočívá ten spor. Když se podíváte do svých materiálů, kdy zemědělský výbor přijal pozměňovací návrh, tak i zdravotní výbor jako garanční výbor ho podpořil a dal souhlasné stanovisko. Ministerstvo zdravotnictví s tím nesouhlasí, já tomu rozumím, rozhodne hlasování, nicméně ta debata, kterou já vedu i s kolegy, našimi lékaři v klubu, je o tom, že Ministerstvo zdravotnictví má dlouhodobý názor, že je pouze jedno konopí. A jedno konopí rovná se droga.

A já předpokládám, že ti, co uvažují selským rozumem, ví, že konopí se pěstuje na poli desítky, možná stovky let v Evropě – nejenom v Čechách, ale i v jiných státech, a že z toho konopí pro technické účely, které má zanedbatelný obsah THC, což je ta droga, se vyrábí – vyráběly v minulosti provazy, látky a další věci, tak přece my nemůžeme přistoupit na tuto argumentaci, že je pouze jedno konopí, a když je pouze jedno konopí, tak že vlastně všechno konopí je droga. V tom je ten zásadní, principiální rozpor a já bych vás chtěl moc poprosit, abyste podpořili návrh zemědělského výboru, který získal na výboru drtivou většinu hlasů. Drtivou většinu hlasů napříč politickým spektrem. To je vše.

Děkuji.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa